ام آر آِی قلب (CMR)

مرکز جامع تصویربرداری پزشکی و هسته ای امدادگران تهران دارای پیشرفته ترین و به روزترین دستگاه های تصویربرداری و استانداردهای بین المللی می باشد.در مرکز امدادگران،ام آر آی قلب با حضور و گزارش تخصصی  مجرب ترین پزشکان قلب و عروق و کاردیولوژیست های مطرح کشور و توسط بهترین کارشناسان رادیولوژی انجام می شود.به همین دلیل از مهم ترین و قابل اعتمادترین مراکز تصویربرداری پزشکی قلب و عروق کشور می باشد.

ام آر آی قلب و عروق یک نوع تصویربرداری فوق تخصصی می باشد. در این آزمون امکان ارزیابی بیماری های ماهیچه های قلب (کاردیومیوپاتی)، بیماری های مادرزادی قلب (congenital)، تومور های قلبی و عضلات قلب (فیبروز یا اسکار) در مواردی نظیر سکته قلبی (ایسکمی) و قبل از عمل جراحی قلب باز و قلب پیوندی و  محاسبه بازده و برون ده قلبی (EF) ، همچنین بررسی التهاب عروق و رسوب آهن در قلب و کبد بیماران تالاسمی  وجود دارد.

جهت انجام آزمون MRI از قلب و عروق CMR علاوه بر وجود دستگاه و تجهیزات بسیار پیشرفته، نیاز به نیروی انسانی متخصص شامل پزشکان فوق تخصص تصویربرداری قلب و عروق به عنوان ناظر انجام و تفسیرکننده آزمون و کارشناسان رادیولوژی حرفه ای و با تجربه در این زمینه می باشد.

 

در حال حاضر در سطح کشور تعداد محدودی از بیمارستان های دولتی این آزمون را انجام می دهند، که تعیین نوبت های بسیار طولانی دارند و مراکز تصویربرداری پزشکی خصوصی بسیار محدودی در کشور وجود دارد که این آزمون در آن ها با تعرفه آزاد انجام می گردد.

اما تنها مرکز تصویربرداری پزشکی در کشور، که با تعرفه خیریه(30درصد کمتر از تعرفه مراکز خصوصی) و با نوبت های حداکثر یک هفته ای، ام آر آی قلب برای بیماران انجام می دهد،مرکز جامع تصویربرداری پزشکی امدادگران تهران می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.